Konsultacija

Individuali veikla ir autorine sutartis

Klausimas. Dirbu pagal individualios veiklos pažymą darbų saugos srityje. Ar galiu papildomai teikti vienkartines paslaugas pagal autorinę sutartį ir ar už tai gautos pajamos deklaruojant nebus papildomai apmokestintos, nes už autorinį atlyginimą mokesčiai sumokėti iš karto nuskaitant juos? Kokia tvarka taikoma? Ačiū už atsakymą. Kokie galimi?

Kirpyklos pernuomavimas

Klausimas. Man 23m., šiuo metu laukiuosi vaiko. Neseniai suradau skelbimą, kad išnuomojama kirpykla, norėčiau išsinuomoti ir po to pernuomoti kirpyklos vietas. Kokių dokumentų ar leidimą man reikia? Kur man reikia kreiptis???

Pagrindinis darbas ir IDV pažyma

Klausimas. Noriu paklausti dėl papildomų mokesčių, kurie atskaičiuojami turint pagrindinį darbą plius individualios veiklos pažymėjimą. Dirbu valstybinėje įmonėje ir kartais vedu seminarus kaip nepriklausoma lektorė pagal individualios veiklos pažymėjimą.

Dokumentai maisto ir gėrimų parduotuvei įsteigti

Klausimas. Kokių dokumentų,pažymų ar patentų reikia steigiant visą parą dirbančią greito maisto ir gėrimų parduotuvę?

Atsakymas. Svarbiausi dokumentai, reikalingi vykdyti visą parą veikiančios greito maisto ir gėrimų parduotuvės veiklą:

Nuomos mokesčio indeksavimas

Klausimas. Mes nuomojame patalpas, ir skaičiuojant nuomos kain1, kilo neaiškumų kaip ją skaičiuoti pagal sutarties sąlygas, jos štai tokios:
3.1 punktas. Nuomos kaina nuo
3.1.1 -2011 03-01-2012.03.31 yra 20 lt už kvadratinį metrą,
3.1.2- 2012 04 01-2013 04 01 yra 28 lt už kvadratinį metrą

Prekyba dėvėtais rūbais turguose

Klausimas.  Norėčiau prekiaut dėvėtais rūbais turguose lauke su savo palapine. Ką man geriau pasirinkti-verslo liudijimą ar patentą? Taip norėčiau sužinoti, kokius mokesčius man reiktų mokėti steigiant verslą? Kokius dokumentus reikia pateikti VMI dėl drabužių įsigijimo?

Gėlių ir suvenyrų kioskas

Klausimas. Patarkit prašau, aš planuoju pasistatyti kioską Vilniaus mieste ir prekiauti gėlėmis bei suvenyrais, kaip geriau ar įregistruoti individualią įmonę, ar dirbti pagal patentą? dirbčiau aš ir dar viena pardavėja. ar galėčiau dirbti be kasos aparato jeigu pagal patentą?

Didmeninės prekyba pagal verslo liudijimą

Klausimas. Esu gamybininkė, gaminu suvenyrus. Dirbu su verslo liudijimu 3-4 mėnesius metuose su teise parduoti savo gaminius. Suvenyrus parduodu tiek fiziniams asmenims, tiek UAB, parduotuvėms. Norėčiau sužinoti, po gegužės 1 d.

Latvijos piliečio veikla Lietuvoje

Klausimas. Domina galimybė užregistruoti savarankišką veiklą ir teikti paslaugas Lietuvoje Latvijos piliečiui. Jis gyvena Liepojoje, taigi, šalia Lietuvos sienos - todėl galbūt jis liks gyventi Latvijoje ir atvyks į Lietuvą kaip pasienio darbuotojas - tik paslaugoms teikti. Kokia savarankiškos veiklos registravimo tvarka Lietuvoje?

Renginio įteisinimas

Klausimas. Sugalvojau kitokį sporto renginį. Padarau kažkokį kitokį renginį, kurį noriu padaryti ilgalaikiu, kaip man jį teisiškai "įregistruoti ar įteisinti", kad be mano leidimo kas nors kitas to pačio daryti negalėtų?

Įmonės steigimas Rusijos piliečio

Klausimas. Kokios sąlygos rusijos piliečiui turinčiam portugalijos metų rezidencijos kortą įkurti lietuvoje IĮ? Ar gali jis būti ne Portugalijoje (Lietuvoje) ilgiau negu 90 dienų turėdamas IĮ lietuvoje? Ar reikia kitokios įmonės pvz. uab?

Automobilių nuomos verslas

Klausimas. Norėjau pasidomėti kokie reikalingi dokumentai norint pradėti automobilių nuomą? Ką patartumėte ar geriau steigti UAB'ą ar geriau pradėti su individualią veikla? Gal turite pavyzdžių automobilio nuomos sutarčiai? Kokie mokesčiai taikomi nuo nuomojamo automobilio kainos? Iš anksto dėkoju už atsakymą.

Prekybos dėvėtais drabužiais dokumentai

Klausimas. Tarkim aš perku drabužius iš vienos vietos ir man išrašo sąskaitą faktūrą visam kroviniui, tai būtų ir viskas? Visi reikalingi dokumentai? Kažkur girdėjau, kad reikia dezinfekcijos pažymėjimo (nežinau ar taip vadinasi)... Ir dar ar pirkimo pardavimo sutartis yra tas pats dokumentas kaip ir sąskaita faktūra?

Elektrinės iš atsinaujinančių šaltinių verslas

Klausimas. Tarkime, noriu gaminti elektrą iš atsinaujinančių šaltinių. Galvoju, kas geriau iš mokestines puses - ar Ind. veiklą, ar Ind. įmone/UAB? Juridiniame asmenyje gali palikti sugeneruotą pelną ir ji naudoti kaip veiklos sąnaudas.

Mokesčių "perkėlimas" iš Danijos

Klausimas. Dirbu Danijoje, pagal sutartį, Danijos mokesčių inspekcijai sumoku apie 35% nuo savo atlyginimo, Lietuvoje turiu UAB, ar būtų įmanoma savo atlyginimą pvz., apiforminti kaip įmonės pelną, pačiam įsidarbinti puse etato ir mokėti tik 5% pelno mokestį Lietuvos valstybei ir jei taip nuo ko reikėtų pradėti?

Sporto klubo veikla

Klausimas. Ar steigiant sporto klubą vaikams (pvz. bokso treniruočių) užtenka įregistruoti tai kaip individualią veiklą, ar reikia UAB?

Atsiskaitymo formos internetinėje prekyboje

Klausimas. Planuoju vykdyti El. prekybą, įregistravus individualią veiklą pagal pažymą. Atsiskaitymas už prekes banko pavedimu ir grynaisiais pinigais kurjeriui į rankas.

Vaikų dailės studijos veikla

Noriu įsteigti vaikų dailes studija, privačiai mokyti vaikus nuo 3 iki 14 metu piešti. Dirbti norėčiau pati. Planuoju nuomotis patalpas.
Klausimai:
1. Kaip geriausia teisiškai tai apiforminti, kad nebūtų labai brangu? Ar užtenka išsiimti verslo liudijimą (dirbti pagal patentą), ar įsteigti individualia veikla?

Kirpyklos verslo pradžia

Klausimas. Radus patalpa išsinuomoti ar nuo ko reikia pradėti, kaip registruoti kirpyklą ar su verslo liudijimu pakanka atsidaryti kirpyklą?

UAB registravimas bute

Klausimas. Vyras su draugu nori pradeti nauja versla ir isteigti UAB. Problema yra ta, kad neturi patalpu, kur galetu iregistruoti nauja imone. Jei UAB butu registruojamas musu bute, kuo mes, kaip savininkai, rizikuojame ar isipareigojame? Ypac domina pasekmes UAB nesekmes atveju.

Syndicate content