Kelionės

5 patarimai kelionei be streso

Lektuvu bilietai
Atsipalaidavimas kelionės metu – tai svarbi atostogų dalis.

Taigi, jūsų užsakyti lėktuvų bilietai ir viešbučio kambario rezervaciją patvirtinantys dokumentai jau guli ant stalo ir jūs nekantraujate pabėgti nuo kasdienių rūpesčių bei dažnai jūsų kasdienybės nepaliekančio streso? Jei taip, tuomet jums būtina pasirūpinti, kad viskas klostytųsi lyg per sviestą. Tuo tarpu vos keli neplanuoti ir iš anksto nenumatyti įvykiai gali gerokai sujaukti visą jūsų kelionę ir paversti ją vienu dideliu chaosu.

Atostogos turėtų būti atpalaiduojančios, o ne keliančios didelį ir nesibaigiantį stresą. Todėl siūlome susipažinti su sklandžiai kelionei skirtais patarimais, visus rūpesčius ir stresą paliekant užnugary. Nepamirškite to ir jūsų kelionė taps sėkminga, sklandi ir nepamirštama.

Atsikratykite įtampos

Kada nors jautėte didžiulį norą ateinantį penktadienio vakarą paversti nepakartojamu ir labai smagiu, tačiau galiausiai viskas pasisukdavo priešinga linkme? Kai jūs turite ribotą atostogoms skirtą laiką, tarp jūsų pečius slegiančių įprastų darbų, jaučiate labai didžiulę įtampą ir stresą, nes norite, kad atostogos, kurios jūsų gyvenime būna tik kartą per metus, būtų tobulos. Todėl norint išvengti didelio nusivylimo, reikėtų atsikratyti įtampos. Įsivaizduokite, kad tai ne penktadienio, o eilinio pirmadienio vakaras, kurį norite praleisti ramiai ir be jokių rūpesčių. Kartais atostogas tobulomis gali paversti netikėtas pokalbis su nepažįstamuoju, gardus patiekalas ar puikūs ir šilti aplink jus esantys žmonės.

Laikykitės lengvai koreguojamo ir lankstaus kelionės plano

Labai svarbu atminti, kad neplanuoti įvykiai gali nutikti bet kuriame jūsų būsimos kelionės etape. Todėl neleiskite, kad kelioms valandoms atidėtas skrydis, atšaukta iš anksto suplanuota ekskursija ar viešbučio kambaryje pradingusi elektra išmuštų jus iš vėžių, tokiu būdu visiškai sujaukiant jūsų kelionės planą. Nors visuomet naudinga kruopščiai suplanuoti konkrečias kelionės dienas, dalis dienų turėtų būti laisvos. Kai jūsų kelionės grafikas yra lankstus, jūs nesistengsite visus savo planus įgyvendinti kaip įmanoma greičiau. Leiskite sau nuklysti po siauras ir nesibaigiančias senamiesčio gatvelės, nesibaiminkite keletui valandų užsnūsti paplūdimyje ar atsipalaiduoti ramiai gurkšnojant espresso jaukioje kavinukėje. Jūs turite išmokti mėgautis kiekviena savo atostogų akimirka – juk tai yra pagrindinė priežastis, kodėl leidžiatės į kelionę.

Pigus lektuvu bilietai internetu

Nustatykite kolektyvinį savo kelionės tikslą

Keliavimas su aplinkiniais žmonėmis kartais gali tapti komplikuotas ir keliantis nemažą stresą, kadangi kiekvienas turi skirtingus poreikius ir tikslus. Kas, jei jūsų antroji pusė nori visą dieną praleisti paplūdimyje, o jūs mieliau išnaršytumėte visą senamiestį? Kas, jei jūsų draugai būsimą kelionę įsivaizduoja kaip vieną didelį ir nesibaigiantį vakarėlį, o jūs kur kas labiau norėtumėte laiką leisti viešbučio kambaryje esančioje sūkurinėje vonioje žiūrint filmus? Kai savo atostogas planuojate kartu su kitais žmonėmis, nepraleiskite progos aptarti kolektyvinį tikslą, t.y. ar norite atpalaiduojančios, nuotykių kupinos, romantiškos, ar šventiškos ir nutrūktgalviškos kelionės? Jei to nepraleisite, tuomet išvengsite labai nepatogių situacijų, kai galiausiai suprantate, kad jūsų ir jūsų draugų lūkesčiai labai skiriasi.

Iš anksto pasidomėkite net ir smulkiausiomis detalėmis

Visuomet labai naudinga atlikti nuodugnų tyrimą ir rasti kaip įmanoma daugiau naudingos ir tikslios informacijos apie būsimą kelionę. Ieškokite visko, kas būtų susiję su viešuoju transportu, restoranais, užkandinėmis, apsiskaitymo būdais, kultūriniais klausimais ir kt. Kuo daugiau žinosite prieš išvykdami, tuo sėkmingiau ir sklandžiau klostytis jūsų kelionė.

Nesivežkite daug daiktų

Kiekvienas iš mūsų bent kartą jautėmės prastai, kai į kelionę pasiimdavome pernelyg daug daiktų. Per didelis bagažas mūsų kelionę paverčia didele kančia. Keliavimas į ir iš oro uosto, laukimas viešbutyje norint užsisakyti kambarį, bagažo problemos – ir tai tik vos keli pavyzdžiai iš daugelio. Todėl rinkitės tik pačius svarbiausius drabužius ir į savo kuprinę įsidėkite tik tuos daiktus, kurie jums iš tikrųjų pravers. Ir nors suprantama, kad lengviau pasakyti nei padaryti – visuomet yra daiktų, kuriuos galite palikti namuose. Nesivežkite plaukų džiovintuvo – jei jo nebus viešbutyje, kuriame apsistosite, plaukai išdžius savaime. Į kuprinę nedėkite aukštakulnių, jei žinote, kad kelionė bus įtempta ir kupina nuotykių – vietoje jų su savimi pasiimkite patogius ir lengvus sportbačius. Venkite perpildyti savo rankinį bagažą – tai gali sukelti papildomų rūpesčių prieš skrydį vykdomoje keleivių patikroje. Galite neabejoti, kad kur kas išmintingiau įsidėti mažiau ir jaustis komfortiškai, nei įsidėti per daug ir būti išsekusiems.