IT,  Prekės ir paslaugos

Antivirusinės

antivirusines1986 metais buvo sukurtas pirmasis kompiuterių visrusas „Brain“. Nuo to laiko priskaičiuojama apie 150 tūkstančių kompiuterių virusų, tapusių tikru galvos skausmu interneto vartotojams. Kiekvieną mėnesį sukuriama daugiau kaip tūkstantis naujų virusų, kurie  žaibiškai išplinta internetu. Jie piktybiškai eikvoja kompiuterio resursus, taip pat gali sugadinti ar visiškai sunaikinti kompiuteryje esančią informaciją. Yra keletas kenkėjų tipų, gadinančių gyvenimą besinaudojantiesiems internetu. Tai virusai, trojanai, šnipinėjančios (spyware) ir reklamą brukančios (adware) programos. Turint omenyje šią informaciją, naivu tikėtis, kad virusai aplenks būtent jūsų kompiuterį. Dėl minėtų priežasčių šiandien jau sunku įsivaizduoti kompiuterį be antivirusinės programos.

Daug gerą vardą ir reputaciją užsitarnavusių programų yra komercinės, tačiau atsiranda galimybių savo kompiuterį apsaugoti ir nemokamai. Nemokamos antivirusinės programos dažnai niekuo nenusileidžia brangiems analogams ir suteikia esminę apsaugą. Svarbu nepamiršti reguliariai atnaujinti savo programos. „Avast“, „Avira“, „AVG“ ar „Security Essentials“ yra gerai žinomos ir populiarios antivirusinės programos. Taip pat yra siūlomos online virusų skenavimo priemonės, kurios taip pat gali būti tie tiek mokamos, tiek nemokamos. Pavyzdžiui  „Bitdefender“, „Eset“, „F-Secure“, „Panda“ ir pan. Taip pat, įtartinai atrodantį failą galima nusiųsti į atitinkamą portalą, kad jis būtų patikrintas. Pavyzdžiui, vienas populiariausių portalų yra www.virustotal.com, kuriame nusiųsta byla bus patikrinta su apie 40 įvairių antivirusinių programų. Tai naudinga, jei aptinkamas įtartinas failas, o kompiureryje esanti antivirusinė programa neatpažįsta ar tai virusas.

Jeigu nutiko taip, kad kompiuteris užsikrėtė ir blokuoja antivirusines programas, gali padėti pakraunamas antivirusinis CD arba USB, paleidžiami dar neužsikrovus operacinei sistemai ir surandantys bei pašalinantys net ir labai pavojingus virusus. Patikimos šios rūšies priemonės yra „Kaspersky“ ir „Bitdefender“.