Finansai

Apskaitos tvarkymas sostinėje smulkiam verslui

Apskaitos tvarkymas sostineje

Smulkiu verslu įprastai vadinami tokie komercinę veiklą vykdantys subjektai, kurie veikia vieni arba turi vos keletą darbuotojų, o verslo generuojamos pajamos yra ganėtinai žemos. Žinoma, labai didelę verslo pasaulio dalį sudaro būtent smulkusis verslas. Tai gali būti tiek žmonės, kurie dirba pagal individualios veiklos pažymą, verslo liudijimą, tiek ir individualių įmonių, mažųjų bendrijų ar uždarųjų akcinių bendrovių savininkai.

Vienas iš pagrindinių ir didžiausių rūpesčių smulkaus verslo savininkui yra finansinė padėtis. Įprastai didžioji dauguma pradedančių verslininkų neturi pakankamai lėšų, kurias galėtų reguliariai skirti savo verslo plėtrai ir visų būtiniausių užduočių įgyvendinimui. Dėl šių priežasčių daugelį darbų jie bando atlikti savo rankomis ir tokiu būdu sumažinti verslo kaštus.

Siekiant sutaupyti, labai dažnai pirmiausia buhalterinius klausimus sprendžiame patys, tačiau ar tai yra tikslinga ir efektyvu? Praktika rodo, kad tikrai ne. Tai reiškia, kad bandydami buhalterinius procesus įgyvendinti turėdami labai ribotą žinių bagažą, neretai įveliami daug reikšmingų klaidų, kurios lemia tolimesnius neteisingus skaičiavimus ir reikalavimų neatitinkančius ataskaitų rengimus bei deklaracijų pildymą. Ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai turime darbuotojų ir mokame jiems mėnesinį atlyginimą. Tuomet buhalterinių procedūrų skaičius išauga gerokai labiau. Tenka pildyti darbo laiko apskaitos žiniaraštį, atlikti darbuotojams mokamų atlyginimų apskaitą, mokėti įvairias kompensacijas, atostoginius ir kt.

Todėl kur kas geriau, jei visais šiais klausimais pasirūpins profesionalus buhalteris. Be abejo, pradžioje savo įmonėje turėti etatinį už šią sritį atsakingą darbuotoją gali būti pernelyg brangu ir nepalanku. Tačiau šią problemą labai greitai išsprendžia apskaitos tvarkymas sostinėje (http://www.fac.lt/apskaitos-tvarkymas/).

Buhalterinių įmonių teikiamos paslaugos įprastai nėra labai brangios. Jų taikomi įkainiai priklauso nuo to, kokio dydžio yra įmonė, kiek joje dirba darbuotojų ir kiek vidutiniškai yra sudaroma sandorių kiekvieną mėnesį. Suprantama, kad kuo daugiau buhalterinių procesų – tuo didesnė paslaugų kaina, tačiau visa tai yra proporcinga verslo apimtims. Smulkiam verslui visuomet yra taikomos labai palankios sąlygos, todėl vos tik pradėję vykdyti tam tikrą komercinę veiklą, galite būti tikri, jog profesionalių buhalterinių paslaugų mėnesiniai įkainiai tikrai nebus dideli.