F1
Laisvalaikis

F1 – faktai, kurie jus nustebins

F1 automobiliai yra tikrų tikriausi meno kūriniai. Jie veikia su vienais garsiausių ir galingiausių variklių, o jų kiekviena detalė ir kiekvienas linkis yra sukurtas taip, kad Formulės 1 bolidas skrietų kaip įmanoma greičiau ir sklandžiau, galiausiai vieną iš F1 lenktynininkų iškeldamas ant pjedestalo.

Formulės 1 lenktynės organizuojamos jau ištisus dešimtmečius, todėl nenuostabu, kodėl kaskart šios lenktynės sulaukia tokio didelio dėmesio ir sporto lažybų (angl. sports betting) suaktyvėjimo. Taigi, įdomu ir naudinga apie F1 pateikti ir keletą faktų.

F1 bolidai 160 km/h greitį pasiekia per 4 sekundes

Ar žinojote, kad Formulės 1 bolidai 160 km/h greitį geba pasiekti vos per 4 sekundes? Tačiau dar įspūdingiau yra tai, kad vos per 4 sekundes jie taip pat gali greitį sumažinti iki 0! Būtent dėl šios priežasties F1 lenktynininkai labai ilgai treniruojasi, kad galėtų tinkamai pristabdyti važiuodami posūkiuose.

Vidutinė F1 bolido kaina yra 7 mln. USD be bazinių komponentų

F1 bolidai nėra perkami – jie yra pagaminami. Nors kompanijos ne visuomet nurodo konkrečią kainą, vidutiniškai vieno Formulės 1 bolido pagaminimas kainuoja 7 mln. USD. Tačiau į šią kainą nėra įtraukta bazinių komponentų kaina. Jau nekalbant apie tai, kad minėta kaina keičiasi kiekvienais metais, nes keičiasi ir F1 taikomos taisyklės bolidų dizainui.

Variklis negali būti įjungtas, kai jis šaltas

Pasirodo, kad F1 bolido nėra galimybės įjungti, kai jo variklis yra šaltas. Tai yra pagrindinė priežastis, kodėl jie visuomet yra iš anksto pašildomi prieš pradedant jais važiuoti. Taip pat dėl tos pačios priežasties Formulės 1 bolidai turi ir išorines šildymo pompas bei pavarų dėžę, kuri visuomet yra palaikoma optimalios temperatūros.

Kiekviename bolide yra daugiau nei 80 000 detalių

F1 lenktynėse dalyvaujantys bolidai turi daugiau nei 80 000 detalių. Jų surinkimo metu taip pat turi būti pasitelkiamas paties aukščiausio lygio tikslumas ir kruopštumas, kadangi kiekviena bolide esanti detalė turi labai didžiulę įtaką jo veikimui.