Verslas

Ką galima ir ko negalima minėti motyvaciniame laiške?

Sukūrę puikų gyvenimo aprašymą, tikėdamiesi susirasti savo svajonių darbą, būtinai apsvarstykite galimybę parašyti motyvacinį laišką. Motyvacinis laiškas atskleidžia jūsų geriausias savybes, pritraukia potencialaus darbdavio dėmesį ir parodo jūsų susidomėjimą laisva vieta. Daugeliu atvejų motyvacinis laiškas perskaitomas prieš nagrinėjant patį gyvenimo aprašymą. Tai reiškia, kad būtent laiškas padės skaitytojui susidaryti nuomonę apie kandidatą į tam tikras pareigas. Motyvacinis laiškas turėtų būti toks, kad darbdavys norėtų jums perskambinti neperskaitęs jūsų gyvenimo aprašymo https://simplika.lt/naujienos/motyvacinis-laiskas-pavyzdziai-ir-struktura/

Jei reikalavimas laisvai darbo vietai turi sąlygą atsiųsti motyvacinį laišką, jo rašymas parodys darbdaviui jūsų kruopštumą ir įsipareigojimą. Jei darbdavys nieko nepaminėjo apie motyvacinį laišką, jį parašę būsite iniciatyvūs. Vienintelis argumentas nerašyti motyvacinio laiško yra darbdavio prašymas jo nesiųsti.

Pagrindinis motyvacinio laiško tikslas yra parodyti potencialiam darbdaviui, kad būtent jūsų profesiniai įgūdžiai reikalingi šiai pozicijai. Prieš pradėdami rašyti motyvacinį laišką, pabandykite kuo geriau susipažinti su pasirinktos įmonės vykdoma veikla ir įgūdžiais, keliamais reikalavimais laisvai vietai užimti.

Didelę reikšmę turės ne tik pati motyvaciniame laiške nurodytos informacijos prasmė, bet ir dokumento raštingumo lygis. Daugelis personalo vadovų teigia, kad motyvaciniame laiške esantis didelis klaidų skaičius gali būti  priežastis atsisakyti kandidato.

Motyvacinio laiško stilius turėtų būti dalykiškas, bet ne pernelyg oficialus. Laiške negali būti įvairių draugiškų pasveikinimų, taip pat informacijos, kuri neturi didelės svarbos darbdaviui. Neišsiplėskite, laiškas turėtų tilpti į A4 formato lapą, optimaliausia apimtis 300-500 žodžių

Motyvaciniame laiške atkreipkite dėmesį į savo talentus, sugebėjimus ir patirtį, paaiškinkite, kaip galite būti naudingi įmonei. Stenkitės vengti įprastų frazių, posakių. Nenurodykite priežasčių kodėl paliktote ankstesnį darbą. Daugelis žmonių  jaučia motyvacinio laiško poreikį, pasisakyti, kodėl jie taip ilgai arba taip trumpai dirbo ankstesnėje įmonėje. Tai nėra visiškai teisingas sprendimas, geriau venkite šios temos aptarimo.