Namai

Kada reikia keisti lauko duris?

Lauko durys ženkliai prisideda prie namų saugumo ir tuo pačiu tampia svarbia eksterjero dalimi, todėl tikimės, kad šie gaminiai bus pačios aukščiausios kokybės. Visgi, laikui bėgant, šios durys gali susidėvėti – dėl to nukenčia ir jų funkcionalumas, ir mūsų saugumas. Būtent dėl šių priežasčių reikėtų reguliariai įvertinti jų būklę ir įsitikinti, kad nepastebite nei vieno iš žemiau įvardintų požymių – jie byloja, kad jau atėjo laikas pagalvoti apie naujas lauko duris.

Sugaištate laiko, kol pavyksta jas atidaryti ar uždaryti

Jei norėdami uždaryti ar atidaryti lauko duris turite šiek tiek paplušėti, tikrai verta pagalvoti apie pokyčius. Priežasčių, kodėl taip nutiko, gali būti pačių įvairiausių – pavyzdžiui, galėjo išsiklaipyti rėmas ar pačios durys buvo paveiktos nuolat kintančių oro sąlygų. Visgi, jei nieko dėl to nedarysite, durų uždarymui kaskart sugaišite vis daugiau laiko, o vieną Jūsų naudojami metodai paprasčiausiai nebesuveiks. Pakeitę lauko duris, susigrąžinsite komfortą ir išvengsite didesnių oro nutekėjimų.

Pastebėjote pelėsio ar rūdžių požymius

Tikriausiai nesitikėjote, kad Jūsų durys kada nors pasidengs pelėsiu, tačiau nuo per didelio drėgmės kiekio toks scenarijus iš tiesų yra įmanomas. Tad pastebėjus net ir nedidelius pelėsio ar rūdžių plotus, jau reikėtų sunerimti. Tokios durys tikrai nebegali kokybiškai atlikti pagrindinės savo funkcijos, todėl geriau nelaukti, kol situacija pasidarys dar blogesnė – skubiai pakeitę šį gaminį nauju, vėl galėsite mėgautis maksimaliu saugumu.

Durys prarado savo pirminę išvaizdą

Įbrėžimai, įlenkimai, nublukusi spalva ir kiti panašūs pažeidimai durų kokybei žalos iš esmės nedaro, tačiau bendras Jūsų namo interjeras dėl to tikrai nukenčia. Juk durys yra būtent tas gaminys, kurį pirmiausiai pamato visi pas Jus užsukę svečiai. Žinoma, vienas kitas minimalus pažeidimas nereikalauja kardinalių pokyčių, tačiau jei patys savo durų nebegalite atpažinti, apie naują pirkinį pagalvoti iš tiesų vertėtų – tuomet visas eksterjeras įgaus daugiau žavesio.

Pro duris skverbiasi šaltis

Atšalus orams ar pučiant stipriam vėjui jaučiate, kaip šaltis patenka į kambarį? Tokia situacija neretai sprendžiama prie durų patiesiant storesnį pledą, tačiau tikriausiai suprantate, jog tai tikrai nėra šios problemos sprendimo būdas. Ji atsiranda dėl susidariusių oro tarpelių, kurie ateityje gali tik dar labiau didėti ir sukelti papildomų nepatogumų, taigi geriau to nelaukti ir kokybiškas lauko duris įsigyti jau dabar.

Ant stiklo pastebite besikaupiantį kondensatą

Jei ant stiklinių durų plokščių pastebite kondensatą, optimistinius scenarijus reikėtų pamiršti. Dažniausiai šis požymis rodo, jog durys nėra pakankamai sandarios, o tai – viena svarbiausių šių gaminių ypatybių. Tad vertėtų ilgai negaišti laiko ir po truputį pradėti ieškoti naujų lauko durų. Šiais laikais jų įvairovė yra pakankamai plati, taigi tikrai surasite visus Jūsų poreikius atitinkantį variantą.

Ruošiatės atnaujinti visą namo išvaizdą

Ne paslaptis, jog lauko durys yra svarbi viso namo fasado dalis, todėl jų išvaizda turėtų būti derinama su sienomis. Jei nuspręsite kardinaliai pakeisti jų išvaizdą, labai tikėtina, kad dabar naudojamos durys prie jos nebetiks – nebent rinkdamiesi apdailą iš anksto jas derinsite prie durų. Tačiau visais kitais atvejais gali tekti pagalvoti apie pokyčius: tuomet būsite tikri, kad visas Jūsų namas atrodys nepriekaištingai.

Pastebėjus bent vieną iš šių požymių, reikėtų nieko nelaukti ir pradėti naujų lauko durų paieškas – taip užsitikrinsite maksimalų saugumą ir vėl ilgus metus galėsite negalvoti apie pokyčius. Gausią jų įvairovę rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.