Namai

Kas geriau: senos ar naujos statybos butai Vilniuje?

Vilnius, kaip ir daugelio šalių sostinės yra daugiausiai gyventojų turintis miestas šalyje. Kiekvienais metais čia atsikelia naujakuriai, norintys pradėti gyvenimą dideliame mieste. Natūralu, kad dėl to Vilniuje itin aktyvi ir NT rinka. Didžioji dalis pirkimo ir pardavimo sandorių iš tiesų vyksta Vilniuje. Dažniausias pirkinys – butas. Nors kiekvienais metais NT vystytojai pristato vis naujus daugiabučių projektus, daugelis naujakurių, ieškančių buto, vis dar sprendžia, kad geriau: senos ar naujos statybos butai Vilniuje?

Tiek seni, tiek nauji butai Vilniuje yra labai populiarūs ir kiekvienais metais jais domisi vis daugiau naujakurių. Vilniuje galima rasti labai patrauklių būsto pasiūlymų. Jų dairosi ne tik vietiniai, bet ir iš kitų miestų atvažiavę žmonės. Pirmiausia todėl, kad Vilniuje daug lengviau susirasti darbą nei šalies regione. O žinant, kad apie pusė būstus perkančių žmonių, kreipiasi į bankus dėl būsto paskolos, darbas Vilniuje leidžia gauti stabilias pajamas ir priartina prie būsto pirkimo. Tad ir paskolą imti ne taip baisu. Be to, Vilniuje galima rinktis iš labai daug įvairių būstų variantų tiek naujuose, tiek senuose daugiabučiuose.

Naujos statybos privalumai

Naujos statybos butai Vilniuje yra itin populiarūs. Kiekvienais metais kuriami vis nauji daugiabučių projektai, įkuriami šiuolaikiški ir modernūs kvartalai, kuriuose sukuriamas patogus didmiesčio gyvenimas. Pritaikius inovatyvius sprendimus, tokie projektai Vilniuje tampa populiaresni kiekvienais metais.

Dažniausiai tai, kad nauji butai Vilniuje yra modernūs ir pritaikyti didmiesčio gyvenimo ritmui, ir yra svarbiausias kriterijus, kodėl naujakuriai taip domisi tokiais būstais. Tai iš tiesų patogus pasirinkimas. Pavyzdžiui, jeigu ieškote buto nedideliame kvartale su žalia zona, aptverta namo aplinka, įrengta pramogų zona vaikams. Be to, labai dažnai NT vystytojai sukuria ir gyventojams pritaikytą infrastruktūrą. Pavyzdžiui, šalia namo įrengiama automobilių aikštelė, aplinka apšviečiama, o kartais netoliese įrengiama netgi viešojo transporto stotelė. Tai tik keli privalumai, dėl kurių verta rinktis naujos statybos butus Vilniuje.

Senas, bet ar geras?

Lietuvoje dažnai sakomas posakis „Senas, bet geras“. Tačiau ar juo verta vadovautis ieškant būsto? NT rinkos analitikai pasakytų, kad pirkti senos statybos būstą tikrai nereiškia pirkti prastesnį variantą. Nes šis pasirinkimas taip pat turi savo privalumų. Svarbiausias – kaina. Seni butai kainuoja daug pigiau nei naujos statybos butai Vilniuje. Tad už tuos pačius pinigus  galite įsigyti daug didesnį butą sename name. Tačiau renkantis, reikėtų pasidomėti namo istorija ir įsitikinti, kad seno būsto išlaikymas nekainuos brangiai. Pavyzdžiui, dažnai pasitaiko kai seni būtai kainuoja pigiau, tačiau šildymo sezonu išlaikyti juos tampa rimtu iššūkiu.