Apranga, mada

Klaidos, kurias darome rengdami mažylius

Kiekvienas iš mūsų nori, kad vaikučiai su savo drabužiais jaustųsi patogiai ir atrodytų stilingai. Juk rūbai daro itin didelę įtaką jų pasitikėjimui savimi ir netgi bendrai savijautai. Tokių tikslų pasiekti iš tiesų nėra sunku, tačiau labai stengdamiesi, neretai šiek tiek persistengiame – visa tai turi įtakos atžalų komfortui. Yra keletas populiariausių klaidų, kurias daro dažni tėvai: jei su jomis susipažinsite ir patys nekartosite, vaikams tinkamą garderobą parinksite kur kas paprasčiau ir tikslingiau.

Neatsižvelgiama į jų amžių

Tokia situacija ypač dažnai pasitaiko tais atvejais, kai mažyliai aprengiami šventėms. Taip, labai norisi, kad atžalos atrodytų tarsi mažos Jūsų kopijos, tačiau vargu, ar su tokiais rūbeliais jie iš tiesų galės jaustis patogiai. Įvertinkite tai, jog bet kokio vakarėlio metu jie lakstys ir dūks su bendraamžiais, tad bet kokia apranga visų pirma turi būti patogi. Labai tikėtina, kad neišvengsite ir dėmių – kad jos nekeltų rūpesčių, geriausia rinktis lengvai valomas medžiagas. Leiskite vaikams būti vaikais!

Parenkamas netinkamas dydis

Per maži rūbeliai išrenkami tikrai ganėtinai retai, tačiau su per dideliais nesklandumų vis dar pasitaiko – ypač tuomet, jei aprangą norisi pirkti „ant išaugimo“. Mažyliai tikrai labai sparčiai auga, tačiau tai nereiškia, jog dėl to kurį laiką jiems reikia nešioti per didelius rūbelius. Su tokia apranga jie jausis nepatogiai ir, labai tikėtina, jog kur kas dažniau pargrius. Niekuomet nesuklysite, jei rinksitės būtent tą dydį, kuris šiuo metu tinka Jūsų vaikui – jei jis jausis patogiai, mažiau rūpesčių patirsite ir Jūs.

Neįvertinamas komfortas

Drabužių patogumas labai dažnai priklauso ne tik nuo tinkamo dydžio ar kruopščiai parinkto modelio – daug įtakos tam turi ir jų medžiagiškumas. Daugelis vaikučių turi pakankamai jautrią odelę, todėl jiems geriausiai tinka natūralios, švelnios, gerai kvėpuojančios ir maloniai prie odos besiliečiančios medžiagos. Būtent tokiems drabužėliams ir turėtumėte teikti pirmenybę – gerai apsižvalgę, prekyboje surasite ne vieną tokį dėmesio vertą modelį.

Per drąsiai parenkami užrašai ir piešiniai

Jei mes patys į drabužių dekoro elementus stipriai nesusikoncentruojame, vaikai į juos ypatingai atkreipia dėmesį. Labai tikėtina, kad vienas ar kitas užrašas Jums nieko nereikš, tuo tarpu mažylių tarpe tai gali sukelti tam tikras asociacijas, kurios gali tapti patyčių priežastimi. Tad geriausia įsitikinti, jog piešinys iš tiesų neturi jokių perkeltinių prasmių, o jei nesate dėl to tikri, verčiau rinkitės neįpareigojančiais raštais papuoštą aprangą.

Nepasiteiraujama vaiko nuomonės

Toks įprotis padės išvengti aukščiau aptartos situacijos ir tuo pačiu dar labiau padidins atžalos pasitikėjimą savimi – taip ugdysite stiprią ir savarankišką asmenybę. Be to, turėsite svarų argumentą tuomet, kai vaikutis nenorės dėvėti vienų ar kitų drabužių – jei jis pats juos pasirinko, Jūs galėsite jam tai priminti.

Rūbeliai per retai yra sluoksniuojami

Mūsų šalies orai yra itin nepastovūs, tad drabužių sluoksniavimas turėtų būti aktualus ištisus metus. Net ir labai karštą dieną pasiimkite kartu švarkelį, džemperį ar kitą viršutinį rūbą – tuomet, priklausomai nuo situacijos, vaikutis pats galės koreguoti savo aprangą ir bet kokiomis oro sąlygomis galės jaustis maksimaliai patogiai.

Nustoję daryti šias klaidas, mažylius išmoksite aprengti ir komfortiškai, ir madingai. Visuomet pasiteiraukite, kaip su viena ar kita apranga jaučiasi Jūsų vaikas – taip bet kokių nesusipratimų seksis išvengti kur kas paprasčiau. Platų mažiesiems stileivoms skirtų rūbų ir avalynės asortimentą siūlo Pigu.lt el. parduotuvė.