Namai

Klausiate – atsakome: apie metalinius kaminus

metaliniai kaminai

Metaliniai kaminai, kaminų įdėklai arba pristatomi kaminai nebėra naujiena rinkoje, tačiau vis dar galima išgirsti įvairių klausimų. Todėl šiandien pateikiame atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus apie metalinių kaminų privalumus ir ypatybes.

Kodėl metaliniai kaminai populiariausi?

Metaliniai, nerūdijančio plieno kaminai yra populiarūs dėl savo savybių. Metalas yra lengva ir lanksti konstrukcija, iš kurios galima pagaminti įvairiausių formų, dydžių gaminius. Metaliniai kaminai greitai montuojami. Itin svarbus privalumas yra tai, kad metaliniams kaminams nereikalingas pamatas. Jie gali būti montuojami tiek pastato viduje, t.y. mūriniame kamine, tiek pastato išorėje (taip vadinami pristatomi kaminai). Daugeliu atveju tai patogesnis ir pigesnis pasirinkimas už panašias alternatyvas.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis kaminą?

Kamino pasirinkimas tampriai susijęs su naudojamu šildymo katilu, todėl renkamasi pagal naudojamo kuro rūšį, dūmtraukio tipą, skerspjūvį, aukštį nuo katilo iki stogo, katilui reikalingą trauką. Šių parametrų neišgalvosi, todėl reikia rinktis remiantis katilo gamintojo pateiktomis techninėmis rekomendacijomis. Susigaudyti kas yra svarbu ir ką pasirinkti geriausia, padės kaminų montavimo specialistai.

Kuo skiriasi apskritas nuo ovalaus kamino įdėklo?

Tiek apvalūs, tiek ovalūs kaminų įdėklai yra montuojami į jau esančius mūrinius, betoninius, metalinius dūmtraukių kanalus bei yra skirti pašalinti degimo metu susidariusiems degimo produktams. Faktiškai šie dūmtraukiai nesiskiria niekuo išskyrus savo forma. Apvalūs dūmtraukiai yra montuojami į kvadratinius mūrinius kaminus, tuo tarpu ovalūs dūmtraukiai yra montuojami į stačiakampius mūrinius kaminus.

Ar nerūdijančio plieno kaminai atsparūs aukštoms temperatūroms?

Nerūdijančio plieno kaminai yra atsparūs itin aukštoms temperatūroms, gali atlaikyti ir „suodžių gaisrą“, kurio metu temperatūra kamine pakyla iki 1000-1200 laipsnių karščio. Toks karštis itin pavojingas ir dažnai pakenkia kaminui ir gali net tapti gaisro priežastimi, tačiau metalinis kaminas gali lengviau susitvarkyti su tokiu karščiu.

Ar pristatomi kaminai tinka tik gamybiniams pastatams?

Pristatomi kaminai tinka įvairios paskirties pastatams. Jie dažniausiai pasirenkami, kai nėra galimybės įrengti kamino pastato viduje. Tačiau šiuolaikiniai pristatomi kaminai yra aukštos kokybės, gali būti dažyti, todėl lengvai pritaikomi prie fasado spalvos, stogo ar lietvamzdžių spalvos ir puikiai įsikomponuoja į bendrą eksterjerą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *