Namai

Kodėl naktį verta miegoti su įjungtu ventiliatoriumi?

Po truputį šylantys orai įspėja, jog neilgai trukus sulauksime ir alinančių karščių, kuriems pasiruošti reikėtų iš anksto. Šiam tikslui dažnai pasitelkiami ventiliatoriai, kurie ypač dažnai naudojami tiek ir namuose, tiek ir biuruose. Nors dažniausiai esame įpratę juos įsijungti tik dieną, pasirodo, kad ventiliatoriaus teikiamais privalumais verta pasinaudoti ir naktį – jis gali pasiūlyti ir tokių galimybių, apie kurias net nebūtumėte pagalvoję.

Ventiliatorius palaiko gaivų orą

Šis privalumas absoliučiai akivaizdus, tačiau negalime jo nepaminėti – juk būtent tai ir yra pagrindinė šių prietaisų atliekama funkcija, dėl kurios šiltuoju sezonu jie susilaukia ypatingai didelio populiarumo. Ventiliatoriaus cirkuliuojamas oras suteikia gaivumo jausmą ir tuo pačiu padeda nukristi Jūsų kūno temperatūrai, todėl nakties metu galima kur kas geriau atsipalaiduoti. Apie prakaitavimą ir kitus nemalonius aukštos kambario temperatūros padarinius galite pamiršti – bent jau tol, kol kambaryje veiks įjungtas ventiliatorius.

Sutaupoma pinigų

Galbūt skamba keistai, jog visą naktį įjungtas prietaisas gali padėti sutaupyti, tačiau jeigu palyginsime energijos sąnaudas su oro kondicionieriais, skirtumas tikrai bus akivaizdus. Žinoma, konkretūs skaičiai priklauso nuo prietaiso modelio, galingumo, ir kitų panašių parametrų, tačiau jei pavyktų surasti pigiau veikiantį oro kondicionierių, tai būtų didelė išimtis. Be to, sutaupyti pavyks dar pasirinkimo procese – ventiliatoriams tikrai neprireiks didelių investicijų, o jei norėsite, tą patį gaminį lengvai persinešite iš vieno kambario į kitą.

Išvengiama nemalonių aromatų

Šiltose patalpose neretai jaučiamas specifinis „duslus“ aromatas, kuris, kaip ir bet kokie kiti nemalonūs kvapai, prastai vėdinamame kambaryje gali užsilaikyti kur kas ilgiau. Tad jeigu norisi miegoti ne tik gaivioje, bet ir maloniai kvepiančioje aplinkoje, ventiliatorius šiais klausimais tikrai galės Jums padėti. Tiesa, jei kvapai kambaryje laikosi kiek ilgiau, kurį laiką dažniau reikėtų atverti ir langus.

Užtikrinama geresnė kambario ventiliacija                                  

Visi žino, jog ventiliatoriai padeda orui geriau cirkuliuoti kambaryje – tai dar viena iš pagrindinių šio prietaisų atliekamų funkcijų. Visgi, apie papildomas tokios oro cirkuliacijos naudas teko girdėti ne kiekvienam. Gerai vėdinamame kambaryje galima lengviau kvėpuoti, o be to, ventiliacija gali padėti įveikti uždarų patalpų baimę – tai gali būti naudinga tiems, kurie serga klaustrofobija ar tiesiog nejaukiai jaučiasi tamsiuose kambariuose. Tikriausiai sutiksite, kad visiems šiems privalumams iš tiesų labai sunku atsispirti.

Skleidžiamas triukšmas netrukdo miegoti

Ventiliatoriai dažniausiai skleidžia „baltą“ triukšmą, kuris nuteikia raminančiai ir netgi padeda lengviau užmigti. Toks garsas galėtų pakeisti iki šiol Jūsų naudojamus fonus, kuriuos pasitelkiate tam, kad greičiau užmigtumėte. Žinoma, jei esate itin jautrus bet kokiems garsams, reikėtų ieškoti kuo tyliau veikiančio modelio. Tačiau labai tikėtina, kad bet kuris iš jų veiks tyliau nei kita Jūsų naudojama buitinė technika (jei ketinate atnaujinti ir kitą įrangą, spauskite čia).

Galima geriau išsimiegoti

Visi prieš tai įvardinti privalumai neabejotinai turės teigiamos įtakos ir geresnei Jūsų miego kokybei – nei nemalonūs kvapai, nei prasta oro cirkuliacija ar tuo labiau aukšta kambario temperatūra tikrai neleidžia mums gerai pailsėti. Tačiau jei gerai išsimiegosite, pastebėsite ir daugiau teigiamų pokyčių. Geresnė bendra savijauta, padidėjęs produktyvumas, mažiau streso – tai tik dalis to, kas Jūsų laukia, jei karštomis naktimis miegamajame įjungsite ventiliatorių.

Susipažinus su visais šiais privalumais, nesunku įsitikinti, jog ventiliatorių verta pastatyti ne tik svetainėje, bet ir savo miegamajame. Jei šio prietaiso dar neturite, palankiomis sąlygomis jį galite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.