Prekės ir paslaugos

Kodėl reikia drausti gabenamus krovinius?

Kas yra krovinių draudimas? Teisiškai visi vežėjai privalo turėti minimalią draudimo sumą, vadinamą vežėjo atsakomybe. Tačiau vežėjo atsakomybė yra labai ribota, ir viskas, pradedant stichinėmis nelaimėmis, baigiant transporto priemonių avarijomis ar net karo veiksmais, gali pakenkti jūsų kroviniui. Todėl siuntėjai gali prašyti krovinio draudimo, kad galėtų apsaugoti savo prekes nuo praradimo, sugadinimo ar vagystės, važiavimo tranzitu. Paprastai prekės yra apdraustos jas sandėliuojant ir gabenant, kol jos pasiekia pirkėją.

Ar krovinių draudimas turi apribojimų? Kaip aptarėme krovinių draudimo ir krovinių atsakomybės tinklaraščio įraše, krovinių draudimas turi tam tikrų apribojimų. Nėra vienos standartinės krovinių draudimo formos, kurią vežėjas galėtų nusipirkti ir būtų visiškai apsaugotas. Panašiai draudimo liudijimas, patvirtinantis, kad motorinis vežėjas turi tam tikrą krovinio draudimo sumą, nereiškia, kad tuo draudimu bus padengta galiojanti siuntėjo ar brokerio žala.

Yra įvairių tipų krovinių draudimo polisai, kai kurie pavadinami tokiais pavadinimais kaip „visa rizika“, „plati forma“, „teisinė atsakomybė“ ir „krovinių vežimas sunkvežimiais“. Nepaisant to, ką šis pavadinimas gali reikšti, nė viena iš šių politikų nesuteikia visiškos apsaugos nuo pakeitimo ir bendrosios teisės atsakomybės. Draudimas neapima aprėpties įvairiais būdais. Pavyzdžiui, tam tikros rūšies kroviniai neįtraukiami, taikoma tik tam tikra įranga ir terminalai, nedengiami nuostoliai dėl tam tikrų įvykių arba draudimas taikomas tik tuo atveju, jei paslauga atliekama tam tikru būdu.

Krovinio draudimas ir  rūšys. Krovinių draudimas gali būti sudarytas tiek tarptautiniam, tiek vidaus transportui. Tuo pačiu metu tai yra tikrai sunku standartizuoti ir kontroliuoti be tinkamo šalių ir valstybių bendradarbiavimo dėl skirtingo šio draudimo pobūdžio. Pagal šiuos variantus šį draudimą galima suskirstyti į šias klasifikacijas:

Sausumos krovinių draudimas: Šis draudimas apima visas sausumos transporto paslaugas, apimančias sunkvežimius ir kitas mažas komunalines transporto priemones. Aprėpties aspektai yra vagystė, susidūrimo žala ir kita susijusi rizika. Šis draudimas yra vidaus pobūdžio ir paprastai veikia tautos ribose.