Laisvalaikis

Kokį sausą maistą šunims rinktis?

Rinkites sausą maistą šunims, kuriame yra visi reikalingi vitaminai, mineralai ir maistinės  medžiagos, šeriant augintinį žaliu  maistu gali tekti jį papildyti vitaminais ar maisto papildais. Koks geriausias sausas maistas, sunku išsirinkti, svarbu, skaityti etikėtes, skaitant produkto etikėtę, ingredientai yra išvardyti pagal didžiausą ir mažiausią kiekį. Maistas šunims gali būti skirtas: augimo, suaugusiųjų ir vyresnio amžiaus augintiniams, gerame šunų maiste be mėsos yra vaisių, daržovių, uogų derinys. Nepatartini ingredientai yra kukurūzai, soja, kviečiai, nes jie šunims yra sunkiau virškinami, jeigu perkate sausą maistą be grūdų jis yra brangesnis, jame daugiau riebalų, koloringesnis, todėl šuo gali daugiau priaugti svorio, todėl geriau pasitarti su veterinaru ir išsirinkti tinkamiausį pašarą.

Kelis kartus per dieną šerti šunį?

Šunį geriausia šerti du kartus per dieną. Keičiant sausą maistą kitu, pavyzdžiui, šlapiu maistu tai daryti reikia palaipsniui, didinant maisto proporcijas su  anksčiau  šertu sausu maistu ir leisti šuniui priprasti, nes staigus pokytis gali sukelti vėmimą viduriavimą ar alergiją. Sausas maistas šunims turi pranašumą, lyginant su šlapiu maistu, su juo paprasta šerti gyvūną, atidarius pakuotę nereikia jam šaldymo, patogu keliaujant su augintiniu.

Kaip skirstomas sausas šunų maistas?

Sausas šunų maistas skirstomas į trys kategorijas: economy, premium ir super premium. Ant pakuotės yra parašyta pašaro sudėtis, pirmoje eilėje rašomas ingredientas, kuriuo maiste yra daugiausia, toliau seka antras- kiek mažiau, trečias dar mažiau ir t.t. Bendrą vaizdą susidaryti galima perskaičius pirmus 5 ingredientus, pirmu numeriu turėtų eiti mėsa, žuvis ir kiaušiniai. Prekybos centrai dažniausiai prekiauja economy klasės, jis yra pigiausias, tačiau maistinė vertė yra maža. Premium pašarai gaminami naudojant natūralius konservantus. Super premium maiste yra didžiausias natūralių nemodifikuotų gyvulinių baltymų, pirkdami ir šerdami aukščiausių klasių pašarą, pastebėsit, kad jūsų šuo bus energingas, akys blizgės, nebus linkęs į nutukimą, neturėtų kasytis, laižytis ar šertis.