Tikriausiai vieni populiariausių ir mylimiausių batelių sąraše būtų Adidas bateliai. Tačiau pakalbėkime, tai kokius sporto batelius reikėtų pirkti, kadangi jų pasirinkimas labai didelis ir tuo pačiu painus.
Kaip pasirinkti batus sportui? Sportinių batų eilės dėžėse. Sporto bateliai, sportiniai bateliai, sportbačiai – kad ir kaip juos pavadintumėte, tinkami sportiniai bateliai gali pagerinti našumą ir išvengti traumų. Pirkdami kitą porą, vadovaukitės šiais pėdos ir kulkšnies ortopedų chirurgų patarimais. Jei įmanoma, įsigykite batus specializuotoje parduotuvėje. Darbuotojai suteiks vertingos informacijos apie jūsų sportui reikalingus batus, taip pat padės tinkamai juos pritaikyti. Pasimatuokite sportinius batelius po treniruotės ar bėgimo ir dienos pabaigoje, kai kojos yra didžiausios. Pritaikykite batą prie didžiausios kojos. Dėvėkite to paties tipo kojines, kurias vilkėtumėte tam sportui. Perriškite batus. Pradėkite nuo tolimiausių kilpų ir tolygiai spauskite, kai sukursite kryžminio raištelėjimo modelį ant bato viršaus.
Patikrinkite tinkamumą. Kai batas yra ant kojos, turėtumėte laisvai judėti pirštais. Įsitikinkite, kad tarp ilgiausio piršto ir bato pirštų dėžės galo galite tilpti bent vieną nykštį. Batai turėtų būti patogūs, kai tik juos išbandysite. Pavaikščiokite arba nubėkite kelis žingsnius su bateliais ir įsitikinkite, kad jie patogūs. Patikrinkite kulną. Batas turi būti tvirtai suimtas už kulno, o einant ar bėgant kulnas neturi nuslysti. Apsvarstykite konkretaus sporto avalynę. To gali prireikti, jei sportuojate tris ar daugiau kartų per savaitę. Reguliariai keiskite batus. Nenaudokite susidėvėjusių batų. Jei galvojate, kad sutaupysite, to nedarykite savo sveikatos sąskaita. Po ilgo laiko bėgiojimo, intensyvaus bėgiojimo ar tarkim 300 valandų mankštos, batų amortizuojanti medžiaga paprastai susidėvi ir laikas pakeisti batus. Rinkitės batus tokius, kurie nespaustų jūsų kojos ir nereiktų jausti diskomforto jausmo.