Finansai

Patarimai, kaip gauti paskolą

Amžinas ir jau seniai daugeliui pabodęs klausimas, kaip gauti paskolą, kamuoja begalę mūsų šalies gyventojų, kurie anuomet paskolas gaudavo labai lengvai ir greitai. Tačiau akivaizdu, kad laikai keičiasi, o su jais keičiasi ir finansinių paslaugų rinka. Tiesa ta, kad anksčiau greitieji kreditai iš tikrųjų būdavo teikiami pakankamai neįsigilinus į žmogaus tikrąją finansinę situaciją, tačiau nereikia nė spėlioti, kokio galutinio rezultato galiausiai būdavo sulaukiama. Žinoma, bėgant metams visa tai sulaukė labai didelio visuomenės ir valstybinių institucijų dėmesio – natūralu, kad jis buvo neigiamas. Daugybė žmonių įklimpo į paskolas ir pablogino savo finansinę padėtį. Dėl šios priežasties paskolų rinka patyrė radikalių ir esminių pokyčių. Sugriežtinti Lietuvoje galiojantys vartojimo kreditų ir vartotojų mokumo vertinimo įstatymai. Tai nulėmė ir kur kas griežtesnius fizinių asmenų mokumo vertinimo kriterijus. Be to, kreditoriai taip pat sugriežtino ir savo vidines taisykles, tokiu būdu dar labiau sumažindami riziką. Todėl dabar paskolos yra suteikiamos tik visiškai kreditorių keliamus reikalavimus atitinkantiems fiziniams asmenims.

Taigi, turbūt jau supratote, koks būtų atsakymas į jau minėtą svarbų klausimą, kaip gauti paskolą. Akivaizdu, kad norint ją gauti, turite būti mokūs ir atitinkantys visus keliamus reikalavimus, kurių yra labai daug. Tuo tarpu, kad jums taptų daug aiškiau, ko galite tikėtis ir kokios yra jūsų tikrosios galimybės gauti norimo dydžio paskolą, kreipiantis į pasirinktus kreditorius, galima įvardinti bent keletą svarbių veiksnių, kurie neabejotinai bus įvertinti.

Kaip gauti paskola

Jūsų gaunamos mėnesinės pajamos (oficialios)

Galite būti tikri, kad kiekvienas kreditorius (nepaisant to ar jūs kreipsitės į greitųjų kreditų bendrovę, ar pasirinksite kredito uniją, tarpusavio skolinimo platformą arba komercinį banką) visų pirma atsižvelgs į jūsų turimas pajamas. Šiuo atveju yra vertinamos mėnesinės oficialios pajamos. Nesvarbu, kiek įplaukų jūs galite turėti, jei dalis jų bus neoficialios ir jūs jų negalėsite pagrįsti juridinę galią turinčiais dokumentais, galite net nebandyti jomis „papildyti“ savo bendrų gaunamų mėnesinių pajamų. Kreditoriams svarbios tik tos pajamos, kurios yra oficialios ir nuolatinės.

Darbo stažas paskutinėje (dabartinėje) darbovietėje

Net neabejokite, kad kreditoriai atsižvelgs ir į jūsų darbo stažą. Kuo jis yra didesnis, tuo labiau teigiamai jūs būsite vertinami. Be abejo, vertinant darbo stažą kreditoriams yra svarbus paskiausias, t.y. stažas, kuris yra skaičiuojamas paskutinėje darbovietėje. Pavyzdžiui, galite tris metus be pertraukų būti dirbęs konkrečioje darbovietėje, tačiau jei ją paliksite ir gausite kitą darbą, kuriame būsite išdirbę vos du ar tris mėnesius, kreditoriams toks darbo stažas bus per trumpas. Įstatymuose yra numatyta, kad minimalus darbo stažas yra keturi mėnesiniai. Be to, būtina atminti, kad didžioji dalis kreditorių atsižvelgia į kur kas ilgesnį laikotarpį, todėl neretai minėtas minimalus stažas gali būti nepakankamas gauti norimai paskolai.

Finansinių įsipareigojimų dydis (visi finansiniai įsipareigojimai)

Nemaža dalis žmonių iki šiol yra linkę manyti, kad finansiniams įsipareigojimams yra priskiriamos tik paskolos (greitieji kreditai arba vartojimo paskolos), tačiau toks požiūris yra klaidingas. Finansiniai įsipareigojimai taip pat yra ir jūsų turimi lizingai bei kreditinės kortelės. Dabartiniai įstatymai yra dar labiau sugriežtinti, todėl net jei jūs neturite nei vienos paskolos ir nesate nei vienos prekės įsigiję lizingu, turint bent vieną kreditinę kortelę būsite vertinami taip, lyg turėtumėte nemenkus finansinius įsipareigojimus (ir visiškai nesvarbu, kad jūsų kreditinė kortelė gali būti pilnai papildyta).

Asmeninė kredito istorija (arba kredito reitingas)

Visi jūsų oficialūs iki šiol priimti finansiniai sprendimai labai tiesiogiai atsispindi jūsų asmeninėje kredito istorijoje, todėl jei bent kartą esate vilkinę turėtų paskolų ar lizingų grąžinimą, jūs būsite priskiriami prie didesnės rizikos fizinių asmenų. Ką jau kalbėti apie tai, kad jei į skirtingus kreditorius kreipsitės norėdami gauti jų pasiūlymus ir tokiu būdu galiausiai pasirinkti patį palankiausią, taip pat prastės jūsų asmeninis kredito reitingas.