Namai

Plieninė stogo danga: privalumai ir trūkumai

Rūpinantis stogo įrengimo klausimais, labai svarbu pasirinkti dangą, kuri Jūsų namui būtų geriausias sprendimas. rinkoje gamintojai siūlo kelis populiariausius variantus stogo dangų. Kokį rinktis geriausia konkrečiu atveju, gali patarti profesionalai. Tačiau verta iš anksto pasidomėti, kokios stogų dangos kokiomis savybėmis pasižymi. Pavyzdžiui, Lietuvoje viena populiariausių plieninė stogo danga vertinama dėl kelių svarbiausių privalumu.

Grožis ir kokybė

Turbūt taip būtų galima apibendrinti priežastį, dėl kurios didelė klientų dalis renkasi plienines stogo dangas individualiems namams. Taip pat tai dažnas pasirinkimas, ieškant, kuo uždengti komercinių pastatų stogus. Svarbiausias šios stogo dangos privalumas- estetinė išvaizda. Plieninė stogo danga gali būti itin plataus spalvinio pasirinkimo. Ji parduodama lakštais. O jie taip pat gali būti įvairių išmatavimų ir formų. Tai suteikia šiai stogo dangai universalumo. Ji gali būti lengvai pritaikoma patiems įvairiausiems stogams, nepriklausomai nuo to, kokį plotą reikia uždengti. Tai puikus pasirinkimas norint įrengti neaukštų pastatų stogą. Nes estetiškai atrodantis stogas visada malonus akiai.

Dar vienas svarbus dalykas, kurį verta žinoti renkantis stogo dangą – jos atsparumas. Plieninė danga yra atspari aplinkos poveikiui. Todėl ji yra plačiau naudojama Lietuvoje, kur stogui keliami aukšti reikalavimai. Juk stogas turi atlaikyti keturis metų laikus, kurių kiekvienas stogą išbando skirtingais būdais: drėgme, karščiu, vėju, saule ir kt.

Taip pat svarbu žinoti, kad plieninės stogo dangos yra geras pasirinkimas galvojant apie ekologiją. Pavyzdžiui, jeigu norite ant stogo įsirengti saulės baterijas. Kodėl tokiu atveju gerai rinktis plieninę dangą? nes ji yra lengva. Pasitaiko atvejų, kai tam tikros konstrukcijos, tokios kaip saulės baterijos negali būti montuojamos ant kai kurių pastatų, nes nebuvo paskaičiuota apkrova. Renkantis lengvesnę stogo dangą galima išvengti tokių problemų.

Lietaus garsas

Tai vienas iš dažniausiai įvardijamų trūkumų, kuris gali būti priskiriamas tokiai dangai. Plieninė stogo danga dažniausiai gerai perduoda lietaus ir krušos garsus. Tai reiškia, kad viduje esant neramiam orui, galima girdėti aplinkos garsus. Kartais manoma, kad tai privalumas. Tačiau dalis klientų mano, jog romantiški lietaus barbenimo garsai namuose tik priduoda jaukumo.