Prekės ir paslaugos

POS sistemos parduotuvėms saugiam ir lengvam darbui

Dirbant prekyboje su klientais, labai svarbu greitas ir kokybiškas aptarnavimas, o klientams – saugus atsiskaitymas už prekes. Todėl daugelis parduotuvių ieško, kaip optimizuoti tam tikrus pardavėjų darbus ir sutaupyti darbuotojų laiko. Tam yra diegiamos įvairios sistemos, kurios skirtos ne tik darbo krūviui sumažinti, bet ir išvengti žmogiškųjų klaidų. Dažniausiai tam naudojamos POS sistemos parduotuvėms, kurios šiandien puikiai pritaikomos ne tik didelėse parduotuvėse, bet ir mažesnėse krautuvėlėse.

Kas yra  POS sistemos?

POS sistemos, nors ir skamba gal kiek neįprastai, iš tiesų yra kompiuteriniai kasos aparatai. Įprasti kasos aparatai su mygtukais ir stalčiukų pinigams su kiekvienais metais vis mažiau tenkina verslininkus. Net mažos parduotuvės jau atsisako įprastų didelių  kasos aparatų, kurių funkcijos gana ribotos, o dirbant su juo didėja žmogiškųjų klaidų tikimybė.

POS sistemos – tai kompiuteriniai kasos aparatai, kurie atlieką  viską, kaip įprasti kasos aparatai, tačiau kartu suteikia daug platesnį operacijų pasirinkimą bei užtikrina saugesnius klientų atsiskaitymus.

Kaip pritaikyti kasdieniame darbe?

POS sistemos lengvai pritaikomos tiek didžiuliuose prekybos centruose, tiek mažose parduotuvėse. Kai parduotuvė didelė ir joje veikia keli skyriai, POS Sistemos aparatai gali stovėti kiekviename skyriuje ir veikti bendroje sistemoje. Viename skyriuje atspausdintas prekės kodas bus atpažintas kito skyriaus kasoje ir panašiai.

Be to, POS sistemos leidžia daug lengviau ir plačiau analizuoti pardavimų informaciją. Įprasti kasos aparatai dažniausiai generuoja tarpinę ataskaitą ir dienos apyvartos ataskaitą. Tuo tarpu POS sistemos parduotuvėms leidžia plačiau analizuoti pardavimų  duomenis. Taip pat galima stebėti, kiek apyvartos sugeneravo konkretus skyrius  ar netgi konkretūs pardavėjai. Tai lengva stebėti, nes kiekvienas sistema besinaudojantis darbuotojas turi savo vartotojo kortelę.

Taip pat POS sistemos naudingos, jeigu klientams taikomos įvairios akcijos, dirbama su  lojalumo programomis, dovanų čekiais ar kitais specialiais pasiūlymais. Įprastame kasos aparate nuolaidą darbuotojas turi sugeneruoti ir apskaičiuoti pats, o POS sistemos tuo pasirūpina pačios. Sistema atpažįsta skirtingas lojalumo korteles ir čekius, todėl galima praplėsti specialių pasiūlymų pasirinkimą ir lojalumo programų kiekius.

Kaip naudotis POS sistemomis?

Dažnai manoma, kad POS sistemos parduotuvėms –  sudėtingas mechanizmas. Juk tiek daug funkcijų atliekanti sistema, ko gero, sudėtingai perprantama. Tačiau taip tikrai nėra. Šios sistemos sukurtos taip, kad jomis gali naudotis bet kuris Jūsų darbuotojas. Tam nereikia turėti specialių žinių. Vos per kelias valandas ar dieną praktikos suprasite, kaip sistema veikia ir galėsite džiaugtis lengvesniu ir greitesniu darbu.