Namai

Saugaus virinimo patarimai: ar visus juos žinojote?

Niekam ne paslaptis, jog suvirinimo darbai reikalauja ypatingo kruopštumo, atitinkamų žinių ir pasirengimo – tik tuomet užtikrinamas visapusiškas saugumas ir galima išvengti bet kokios susižalojimų rizikos. Tačiau jei įsidėmėsite kelis esminius aspektus ir laikysitės pagrindinių reikalavimų, toks darbas tikrai bus lengvai įveikiamas. Kokios esminės taisyklės gali užtikrinti saugų virinimą?

Susipažinkite su suvirinimo aparato instrukcija

Nors tai gali pasirodyti pakankamai nuobodu (ypač tuomet, jei laikote save profesionalu), naudojimo instrukcijoje rasite svarbiausią informaciją, kuri ne tik užtikrins saugumą, bet ir maksimaliai padidins šių įrenginių galimybes. Ypač tuomet, jei vadovausitės būtent gamintojų nurodymais, o ne eksperimentuosite su patarimais, kuriuos išgirdote iš kitų meistrų. Nors saugumas nuo to gali ir nenukentėti, tokia saviveikla gali turėti neigiamos įtakos pačiam aparatui.

Pasirūpinkite tinkama apranga

Geriausia rinktis specialiai virinimo darbams pritaikytus, ugniai atsparius rūbus ir apsaugoti visą odą – bet koks atviras jos lopinėlis labai greitai gali būti paveiktas skleidžiamų spindulių. Logiška, kad tam netinka nei šortai, nei trumpas rankoves turintys marškinėliai. Nepamirškite šalmo bei pirštinių, o kišenėse nelaikykite degtukų, žiebtuvėlių ar kitų degių daiktų. Nesuklysite, jei prieš darbą visuomet patikrinsite jų turinį.

Dėvėkite atitinkamą avalynę

Tinkamų batų pasirinkimas taip pat užtikrins Jūsų saugumą, todėl šio aspekto nereikėtų ignoruoti. Svarbiausia įsidėmėti, jog jokiu būdu negalima rinktis teniso ar kitų medžiaginių batelių – jei nepaisysite šio patarimo, tikėtina, kad neišvengsite nudegimų. Virinimui geriausia rinktis aukščiausios kokybės odinius batus – jie ne tik užtikrins maksimalų komfortą, bet ir puikiai apsaugos Jūsų kojas.

Saugokite akis

Užtenka vos kelioms akimirkoms neapsaugoti akių, jog po kelių valandų Jus aplankytų nenumaldomi jų skausmai. Nuo panašių situacijų puikiai gelbsti specialūs savaime užtemstantys suvirinimo šalmai, kurie garantuos maksimalų saugumą. Tokie gaminiai dažniausiai sumažina ir darbinį nuovargį, taigi kur kas ilgesnį laikotarpį galima dirbti labai kokybiškai – jei siekiate efektyvumo, tokią ypatybę tikrai įvertinsite teigiamai.

Įsitikinkite, kad patalpa yra gerai vėdinama

Uždarose patalpose toksiškos dujos ir dūmai susikaupia kur kas greičiau – jei jų įkvėpsite, tai tikrai neturės teigiamos įtakos Jūsų sveikatai. Tad jeigu tenka virinti viduje, įsitikinkite, jog patalpa yra gerai vėdinama. Papildomai reikėtų pasirūpinti ir veido kauke – respiratoriumi, kurią darbo metu reikia teisingai užsidėti. Po pastarųjų įvykių tai padaryti tikrai nebus sudėtinga.

Stebėkite savo savijautą

Po ilgesnio virinimo galite pajausti rankų, kaklo, nugaros ar kitų kūno vietų skausmus – pasistenkite organizmui nesukelti streso ir jų neignoruokite. Geriausia, jei darysite reguliarias pertraukėles, kurių metu padarysite nesudėtingus rankų ir kojų tempimo pratimus. Svarbiausia, kad iš savęs per daug nereikalautumėte: jei dirbsite pavargę, darbas nebus saugus, o rezultatai tikrai neprimins kokybiškų.

Naudokite tik kokybišką įrangą

Suvirinimo aparatai gali būti skirtingų tipų – kiekvienas iš jų labiausiai tinka darbui su atitinkamiems metalams, todėl įvertinę savo situaciją, turėtumėte pasirinkti tinkamiausią variantą. Nepamirškite dėmesio skirti ir kokybei, kurią neretai gali užtikrinti patikimi ir savo vardą rinkoje jau pelnę gamintojai. Tačiau norint apsisaugoti nuo bet kokių nesklandumų, prieš kiekvieną naudojimą šiuos įrankius reikėtų patikrinti – jei pastebėsite neįprastus požymius, nerizikuokite ir pirmiausia atlikite remonto darbus. Jei nuspręsite įsigyti naują suvirinimo aparatą, jų ieškokite Pigu.lt el. parduotuvėje.

Įsidėmėję visus šiuos patarimus, virinsite ir saugiai, ir efektyviai. Svarbiausia neskubėti, vadovautis instrukcijomis ir naudoti kokybišką įrangą – pasistengti reikės visai nedaug, tačiau būtent taip pavyks išvengti bet kokių nesklandumų.