Rekuperatoriu filtrai
Namai

Švarus namų oras – kokiomis priemonėmis galima tai pasiekti

Jei jau ilgą laiką kenčiate nuo prasto oro, kuris vyrauja jūsų gyvenamajame būste, akivaizdu, kad turėtumėte imtis priemonių, kurios padėtų visą tai išspręsti. Tiesą sakant, pakankamai didelė dalis žmonių šiomis dienomis pripažįsta, kad jų būstuose vėdinimo sistema yra labai prasta ir jie kasdien kenčia nuo pernelyg sauso arba pernelyg didele drėgme pasižyminčio oro. Kaip bebūtų, reikia pripažinti, kad ne kiekvienas žmogus imasi priemonių, kurios padėtų visą tai išspręsti. Laimei, sprendimų yra ir jų yra ne vienas. Todėl verta apie visą tai pakalbėti šiek tiek plačiau.

Nustatykite pagrindines problemas

Norint išspręsti prasto gyvenamosiose patalpose esančio oro kokybės klausimą visų pirma reikia nustatyti visas būste esančias pagrindines problemas. Jūs turite žinoti, kodėl jūsų būste vyrauja prastas oras. Tik tokiu būdu galėsite pajudėti iš pirminio taško ir išspręsti šią problemą. Taigi, turite įvertinti, kokia vėdinimo sistema veikia jūsų būste. Jūs taip pat turite įvertinti ir langų bei durų sandarumą. Nereikėtų pamiršti ir pelėsio bei kitų pašalinių veiksnių, kurie neigiamai veikia oro kokybę. Taigi, yra labai daug skirtingų detalių, į kurias būtina atsižvelgti prieš imantis atitinkamų priemonių.

Rekuperacinis vedinimas

Įsirenkite rekuperacinio vėdinimo sistemą

Vis dažniau šiomis dienomis galima girdėti vartotojus kalbant apie rekuperacinio vėdinimo sistemas, kurias jie įsirengia savo būstuose. Tačiau jei jūs apie rekuperacinį vėdinimą iki šiol dar nebuvote girdėję, greičiausiai tai jums nieko nesako ir jūs net nenumanote, kodėl rekuperatorius renkasi nemaža dalis šiuolaikinių vartotojų. Kaip bebūtų, priežasčių yra daugybė.

Visų pirma, rekuperatoriai padeda užtikrinti nuolatinį ir dideliu našumu pasižymintį vidaus patalpų vėdinimą. Jei savo būste įsirengsite rekuperatorių, tuomet visą parą jūsų namuose cirkuliuos tik švarus ir šviežias oras, kuriame nebus jokių kenksmingų medžiagų. Klausiate, kaipgi šis prietaisas gali visą tai užtikrinti?

Rekuperatoriai veikia šilumogrąžos principu. Tai reiškia, kad jie patalpose esantį panaudotą šiltą orą pasitelkia iš lauko į patalpas patenkančio šviežio oro sušildymui. Tokiu būdu šių šiuolaikinių prietaisų pagalba galima sutaupyti net iki 95 % šilumos. Priešingu atveju tokia šiluma būtų pašalinta pro atdarus langus ar duris. Visa tai taip pat tiesiogiai prisideda ir prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. Tai užtikrina rekuperatoriuose veikiantys oro filtrai (daugiau apie oro filtrus galima skaityti https://filtrai1.lt/), kurie filtruoja į patalpas patenkantį ir iš patalpų pašalinamą orą.

Be abejo, rekuperatoriai padeda sutaupyti ir kur kas daugiau lėšų, todėl jei jūs iki šiol su siaubu laukdavote šildymo sezono, nes žinodavo, kad teks nemenką dalį lėšų skirti šildymui, galite būti tikri, jog įsirengę rekuperatorių galėsite sutaupyti ir šilumos energijai.

Nenaudokite kenksmingų medžiagų

Labai dažnai pastebima, kad žmonės savo kasdienėje buityje yra pratę naudoti labai daug įvairių buitinės chemijos priemonių, kuriose yra daugybė kenksmingų medžiagų, galinčių pakenkti tiek žmogui, tiek ir jį supančiai aplinkai. Tai reiškia, kad jei norite sumažinti savo namuose esančio oro taršą, turėtumėte pasistengti pasirinkti tik nekenksmingas ir savo sudėtyje žalingų cheminių medžiagų neturinčias buitinės chemijos priemones.

Venkite kiliminės dangos

Kiliminė danga – tai puiki vieta kauptis dulkėms ir tobula terpė dulkių erkučių dauginimuisi. Tai ypač būdinga būstams, kuriuose būna labai sausa. Todėl jei norite, kad jūsų namuose oras būtų švaresnis ir gaivesnis, kartu turėtumėte pasistengti atsisakyti kiliminės dangos ar kitų panašių paviršių, kurie galėtų kaupti dulkes ir sausinti patalpų orą.