Verslas

Turint savo verslą – svarbiausia yra stilius

Aprangos taisyklės yra skirtos tam, kad nurodytų, kaip rengtis atitinkamomis progomis. Nors rašytinių taisyklių nėra, kaip rengtis vienu ar kitu metu, tačiau visuotinai yra priimta, kurią apranga yra tinkama vilkėti esant namuose, dirbant fizinį darbą, sportuojant ar dirbant atsakingą darbą biure. Tinkama apranga versle – tai jūsų vizitinė kortelė, tai labai svarbus elementas, nuo kurio iš dalies priklauso verslo sėkmė. Tvarkingai, pagal verslo kodeksą apsirengęs ir savimi pasitikintis verslininkas simbolizuoja sėkmę ir sudaro atsakingo ir rūpestingo žmogaus įvaizdį, kuriuo galima pasitikėti. Visa tai žinant kyla klausimas, kokia gi turėti būti apranga, kad ši sėkmė lydėtų? Toliau šiame straipsnyje yra trumpai apžvelgtos pagrindinės aprangos taisyklės, kuriomis derėtų vadovautis verslo profesionalams ar biure dirbantiems ir atsakingas pareigas užimantiems darbuotojams.

Oficiali apranga verslo profesionalams

Dirbantiems tokiose srityse kaip finansai, teisė, bankininkystė, valstybinės institucijos ar panašiai yra privalu rengtis vadovaujantis konservatyviu biuro aprangos kodu. Būtina vilkėti kostiumą, marškinius, ryšėti vienaspalvį kaklaraištį, po švarku galima mūvėti liemenę, marškinių rankogalius susegti sąsagomis. Aprangos spalvos turi derėti tarpusavyje, tiek kelnių tiek švarko medžiagos audinį gali puošti išilgai einantys dryžiai. Apranga turi idealiai tikti žmogaus ūgiui, geriausiai, kad ji būtų pasiūta individualiai. Taip pat apranga turi būti švari ir tvarkinga.

Pusiau oficiali apranga

Šis biuro aprangos tipas nėra toks griežtas, kaip oficialios verslo aprangos, tačiau pagrindiniai jo elementai turėtų išlikti. Rekomenduojama mūvėti kostiumines kelnes, vengti džinsų. Būtini elementai yra marškiniai ir klasikiniai batai ar uždari sandalai. Net jeigu pasitaikytų karšta vasaros diena, nereikėtų pernelyg atsipalaiduoti užsidedant šortus. Vietoj to geriau pasirinkti šviesias, neutralios spalvos platesnes kelnes ir solidžius marškinėlius. Visa apranga, kaip ir oficialiame aprangos tipe, privalo būti švari ir tvarkinga.

Kasdieniška apranga

Daugelyje pasaulio biurų tarp jų ir Lietuvos biuruose yra nusistovėjusi tradicija penktadieniais rengtis laisviau nei įprastai. Jeigu jūsų biuro taisyklės tam neprieštarauja, šią dieną į aprangos kodą galite įnešti laisvumo ir vietoj klasikinių kelnių dėvėti džinsus, vietoj kostiumo vilkėti megztuką, batus pakeisti pusiau oficialiais, patogesniais golfo bateliais. Šią dieną leidžiama atsisakyti kaklaraiščio bei prasegti viršutinę marškinių sagą, pažymint įžangą į savaitgalį. Tačiau, kad ir kaip laisvai šią dieną apsirengtumėt, reikėtų atsiminti, kad profesionaliai neatrodysite vilkėdami suplyšusius, susiraukšlėjusius ar tuo labiau nešvarius drabužius.

Kitos svarbios detalės

Batai. Kad ir kokiu aprangos tipu apsirengtumėte biure, nėra rekomenduojama mūvėti sportinių batelių ar atvirų sandalų. Biure tinkamiausi batai yra pasiūti iš juodos ar rudos spalvos odos. Būtina vilkėti kojines, kurių spalva suderinta su bendra aprangos spalvų gama.

Kaklaraištis. Kaklaraištis suteikia bendrą aprangos išbaigtumo akcentą, todėl jo spalva bei stilius turėtų nesutapti su bendra aprangos visuma, bet ją papildyti. Tinkamos aprangos detales galima įsigyti kad ir „Pepco“ drabužių parduotuvėse. „Pepco“ parduotuvėse labai dažnai yra skelbiamos pepco akcijos.

Papuošalai. Papuošalai turėtų būti prabangos įspūdį sukuriantys akcentai, tačiau naudojami saikingai. Laikrodžio ir vieno žiedo visiškai pakanka.